Rēzeknes autisma biedrība īpašā sarīkojumā sagaida Jauno gadu

Biedrībā “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” apvienojušās vairāk nekā 30 ģimenes, kuru bērniem konstatēti dažādi garīgās un fiziskās veselības traucējumi. Lai arī šiem bērniem mācītu svētku tradīcijas, jau trešo gadu Lieldienās un gada nogalē ģimenes tiekas sarīkojumos. Tajos uzstājas paši bērni, un tā ir arī iespēja novērtēt apgūtās prasmes.
Autisma atbalsta punkta telpās Rēzeknē vēl mirkli pirms Jaunā gada pulcējas ģimenes. Šobrīd tās ir 32 un nāk gan no pilsētas, gan tuvējās apkārtnes. Svētku pasākumā atšķirībā no citām organizācijām šeit kopā ar terapeitiem un aktieriem jaunapgūtās rotaļas, klavierspēli un izrādi demonstrē paši bērni. Koncertā var vērot, kā gada laikā mainījies un uzlabojies viņu veselības stāvoklis.
Biedrības “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” valdes loceklis Edgars Šilins stāstīja, ka “bērni rādīja teātri, kas vispār ir Latvijā viens no retumiem, ka autiskie bērni spēlē teātri, un varēja pārliecināties, ka tas nemaz tik slikti nesanāk”.
Vecāki un speciālisti atzīst, ka tikšanās Ziemassvētku laikā ir ļoti gaidīts notikums. Arī trīs bērnu tētis Māris Lukjanovs ir gandarīts, ka, darbojoties autisma biedrībā, vērā ņemams atbalsts sniegts bērniem arī ar citiem traucējumiem. Viņa dēlam Raivim Kristiānam gada vecumā konstatēta cerebrālā trieka.
“Kad ir uzsnidzis pirmais sniedziņš, jau viņam tā ir asociācija ar Ziemassvētkiem, viņš jau saka, ka jānes ir mājās eglīte. Un attiecīgi tālāk pēc tam dāvanas, ko saņems no Salaveča. Tā ka ļoti, ļoti viņam patīk šis pasākums,” atzina Māris Lukjanovs.
Sagaidot Jauno gadu, ģimenes un pedagogi cer uz pārmaiņām valsts sistēmā kā tādā saistībā ar atbalstu biedrībām un vecākiem, kuri šobrīd nodarbības finansē no pašu līdzekļiem, līdz ar to tikšanās ar speciālistiem nenotiek tik bieži, cik vēlētos.
Ergoterapeite no Līvānu novada Liene Biķerniece atzina, ka viņa pašlaik piedāvā tikšanās divas reizes mēnesī, un, “protams, tas ir par maz”.
“Vismaz divas reizes nedēļā to vajadzētu. Ir iespējams, protams, rehabilitācijas centros saņemt šos pakalpojumus. Bet tuvāk dzīvesvietai saņemtie pakalpojumi ikdienā ir daudz vērtīgāki,” sacīja Biķerniece.
Nākamreiz visas ģimenes vienuviet tiksies Lieldienu svētku pasākumā, lai vēlreiz kopā gan novērtētu bērnu izaugsmi, gan arī pārrunātu, ko turpmāk autisma atbalsta punkta darbībā būtu nepieciešams mainīt.