Ceļojums uz Sanktpēterburgu

 

Gribu pastāsīt par mūsu braucienu uz Sankt-Pēterburgu uz medicīnisko centru „ Prognoz Med”, kurā mēs nokļuvām pateicoties labo ļaužu saziedotiem līdzekļiem. Mēs aizbraucām ar diagnozi: bērnu autisms, kuru mums noteica bērnu slimnīcā Rīgā. Pie mums uz Rēzekni atbrauca bērnu neirologs dakteris Aleksandrs Munkujevs kurš bij galvenais ārsts mums Sankt-Pēterburgā un kas mūs ielūdza ārstēties. Pateicoties labiem cilvēkiem mēs aizbraucām uz ārstēšanas kursu divas nedēļas.

 

1

 

 

Sākumā mums bija izmeklēšana, izmeklesana ilgst apmēram divas stundas. Organizēts viss bija labi, pret Kristianu attieksme arī bija loti laba. Pēc izmeklēšanas ir induviduālās nodarbības. Mūsu gadījumā Kristiānam nozīmēja trīs procedūras:

 

1.Tomatis –  Tā ir sistēma dzirdes apmācība. Metodes mērķis bija uzlabot Kristiānam smadzeņu spējas uztvert un apstrādāt informāciju pareizi… Kristiānam lika austiņas  un Kristians klausījās divas stundas mūziku un šīs procedūras laikā varēja nodarboties ar lietām kas tam patīk, spēlējās, lika klučus, u.t.t. Tas viss notika lielā istabā un Kristiāns varēja kustēties jebkurā virzienā pateicoties austiņām kam bija garš vads. Rezultāts jau no pirmās reizes bija ļoti labs, uzlabojās runa un motorika.

4 3 2


 

  1. Mikropolarizācija – tā aktivizē un normalizē galvas smadzeņu šūnas, kuras atbild arī par runu. Procedūra ilga 10 dienas katra pa 25 minūtēm.Uz galvas lika speciālo cepurīti ar vadiem un Kristiānam vajadzēja sēdēt mierīgi. Viņš varēja šīs procedūras laikā skatīties savas multfilmas.

 

5

 

  1. Ārstnieciskā masāža (mūsu gadījumā masāža bija paredzēta, lai normalizētu kakla mugurkaula asins cirkulāciju). Uz masāžu Kristiāns gāja viens pats. Kristiānam patika procedūra, mājās joprojām prasa uztaisīt viņam masāžu.

 

6

 

Procedūras bija noteiktas  katru dienu (sestdienu un svētdienu arī). Ļoti patika ka medicīnas centram ir tikai divi stāvi un bija ļoti ērti, ka kabineti bija tuvu viens otram un nevajadzēja tālu meklēt un staigāt. Pirmā stāvā bija reģistratūra un masāža, otrā stāvā rotaļu istaba, logopeds, tomatis, mikropolarizācija, neirologs Aleksandrs Munkujevs. Mūsu galvenais ārsts varēja vērot Kristiānu atvieglotā atmosfērā, jo kameras stav visos kabinetos un rotaļu istabā arī.

 

7

 

Ārstēšanās beigās dakteris pastāstīja rezultātus un izslēdza diagnozi – bērnības autismu un noteica mums diagnozi – Alalija. Alalija – tas ir izpratnes trūkums par runa. Kristiāns runās, tikai ar viņu vajag daudz nodarboties, lai tas notiktu jo ātrāk, jo labāk. Dakteris visu pastāstija un iedeva rekomendācijas.

Kristiāns tagad sāka atāartot visus vārdus un sāk izmantot atsevišķus vārdus ikdienā, viņš sāk saprast runu un saprot, ka viņš var ar runu pateikt un paprasīt, ko viņam vajag.

Mēs esam ļoti laimīgi par mūsu puiku.  Viņš kļuva vairāk neatkarīgs, vairāk sabiedrisks, uzradās daudz jaunu emociju, kļuva daudz labāks acu kontakts, agrāk šķita, ka Kristiānam bija tukšs skatiens acīs,  bet tagad es redzu uzmanīgas un saprotošas actiņas.

Mēs esam ļoti priecīgi un pateicamies velreiz par šo iespēju, visiem cilvēkiem, kuri bija klāt, it īpaši biedrības „Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” vadītājiem Edgaram un Sandrai, kuri palīdzēja īstenot mums savu sapni. Kristiānam šis brauciens un šī ārstēšana ļoti palīdzēja, jo to ko mēs ilgi gaidījām, tas notika un Kristiāns sāka runāt savus pirmos vārdus un turpina mācīties un saprast. Paldies!

 

8