ĒRIKAS CEĻOJUMS UZ ITĀLIJU

Rēzeknes logopēdiskās internātskolas – attīstības centra 8.B klases skolniece un Biedrības „Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” biedre Ērika Južnaja kopā ar savu tēti, Latvijas Austisma apvienības sastāvā pārstāvēja Latviju Eiropas mēroga sporta pasākumā ECAP (European contest autistic people) personām ar autiska spektra traucējumiem, kas notika Itālijā no 6-10.09.
Pasākumā piedalijās 12 ES valstu delegācijas, kopā 120 cilvēki un 400 delegāti no 10 Itālijas regioniem, kas pārstāvēja organizacijas Progetto Filipide vietējās apvienības.
Latvijas delegācija tika izmitināta Sicīlijas pilsētā Ragusā, kur mūs laipni uzńēma Progetto Filippide Ragusa ar brīniškīgu programmu.
08.09 kopā ar Progetto Filippide Ragusa apvienības biedriem ceļojām uz Romu, kur 9. septembrī no rītā notika peldēšanas sacensības un Ērika tajās ieņēma augsto 2.vietu, pirmoreiz peldot distanci uz muguras. Vēlos atzīmēt, ka šajās sacensībās zaudētāju nebija, jo visi dalībnieki saņēma balvas un medaļas Nākamajā dienā bija paredzēts lielais skrējiens Run for Autism Europa , 2,5 km un 10 km distancē, bet diemžēl stiprā lietus dēļ, tas tika atcelts.
Bez sportiskām aktivitātēm, mums tika organizētas ekskursijas , bija iespēja izpeldēties Vidusjūrā, bet vislielākos neaizmirstamus mirkļus mēs piedzīvojām Itālijas galvaspilsētā Romā.
Latvijas komanda atgriezās Rīgā veiksmīgi , ar jauniem iespaidiem, lielisku pieredzi un jauniem draugiem Itālijā! Paldies saku Latvijas Autisma apvienībai, Progetto Filippide un Progetto Filipide Ragusa un viņu vadītājai Belindai, kuri nepārtraukti bija mums līdzās, kā arī īpašs paldies Sandrai Un Edgaram Šiliniem par radīto iespēju aizbraukt uz Itāliju un izbaudīt šo pasaku!
Iespaidos dalījās Aleksandrs JUŽNAJS, Ērikas tētis