TIESĪBSARGS ATZINĪGI NOVĒRTĒJA MŪSU BIEDRĪBAS VEIKUMU!

29. novembrī svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika godinātas un apbalvotas tās nevalstiskās organizācijas, kas iestājas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un aizstāv viņu intereses. Jau trešo gadu pēc kārtas tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” rīko konkursu “NVO Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam”. Konkursa mērķis ir atklāt pamanīt cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju labo un vērtīgo darbu.
Šogad konkursā tika saņemti 57 pieteikumi sešās nominācijās – “Skaļākā balss”, “Nodarbinātības veicinātājs”, “Pakalpojumu nodrošinātājs”, “Izglītības attīstītājs”, “Sociālā kampaņa”, “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis”, no kuriem 55 nodoti konkursa žūrijas vērtēšanai. Žūrijas sastāvā bija tiesībsargs Juris Jansons, Latvijas Nacionālas bibliotēkas direktora vietniece Anda Lamaša, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Ilze Rudzīte, Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons un operdziedātāja Evita Zālīte.
Ir svarīgi, lai cilvēkiem ar invaliditāti pieejamie pakalpojumi ir daudzveidīgi un nodrošināti arī reģionos. Konkursa žūrija lēma. ka nominācijas “Pakalpojumu nodrošinātājs” galvenā balva pienākas biedrībai “Cerību spārni, kas nodrošina sociālos pakalpojumus pieaugušajiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Biedrībā ietilpst arī sporta klubs “Spārni”, sociālais uzņēmums “Pogotava”, sociālais atbalsta centrs “Cerību māja” un ģimenes asistenta pakalpojumi. Atzinības raksts tika pasniegts biedrībai “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” par dažādām izglītojošām un attīstošām nodarbībām bērniem.