TOMA BRAUCIENS UZ PĒTERBURGU!

Labdien!
Šis stāsts būs par mazā Toma braucienu uz Sankt-Pēterburgas neiroloģijas klīniku “Doktrīna”. Par šādu klīniku uzzinājām jau vairāk kā pirms gada biedrībā „Autisma atbalsta punkts Rēzeknē”, bet likās ka Toms vēl mazs un pats pasākums ļoti dārgs, toreiz mēs pat neizmantojām iespēju aiziet uz ārsta konsultāciju.
Tomēr 2017.gada nogalē, kad vēlreiz radās tāda iespēja, nolēmām pamēģināt un mūs uzaicināja uz klīniku, kurp devāmies šogad jūnija pirmajā pusē. Pirmajās dienās bija konsultācijas pie logopēda, neirologa un otolaringologa, kurās tika veiktas vairākas pārbaudes, tostarp elektroencefolografija, pārbaudīta dzirde, veikta otoakustiskā emisija un timpanometrija.
Jau pirmajā konsultācijā tika konstatēts, ka Tomam ir sašaurināti auss kanāliņi, mums lika iegādāties zāles un pāris dienas veikt auss kanālu tīrīšanu. Parālēli tika sastādīts rehabilitācijas kurss un nozīmētas vairākas procedūras. Mikropolarizācijas kurss, lai radītu optimālu vidi valodas attīstības zonās; ārstnieciskā fizkultūra (mūsu gadījumā speciālā nodaļā, kas paredzēta bērniem ar cerebrālo trieku), kur tika strādāts pie tonusa paaugstināšanas un veikti vingrinājumi, lai veidotu pareizu kustību algoritmu. Ārstnieciskā masāžā akcents tika likts uz venozo asinsrites uzlabošanu kakla zonā. Logopēdiskā masāža bij mums kaut kas neredzēts un fantastisks, ar kuras palīdzību tika panākta valodas aparāta muskuļu tonusa uzlabojumi. Bez visa tā vēl tika veikta bioakustiskā korekcija (BAK), mūzikas terapija un sīkās motorikas attīstības nodarbības. No vairākiem speciālistiem dzirdējām pārmetumus, kur mēs bijām agrāk, bet nekas vēl nav zaudēts, periodiski kursi neiroloģijas klīnikā (laika periodā no 2-12 mēnešiem) un regulāras nodarbības Latvijā var veicināt un uzlabot Toma attīstību. Mums ieteica turpināt Latvijā iesākto reitterapiju un fizioterapiju, bet regulāri, nevis kursu veidā. Tāpat tika rekomendētas regulāras nodarbības pie logopēda, tai skaitā logopēdiskā masāža, diemžēl līdz šim Latvijā mums nav nācies sastapt tādu speciālistu, kas veiktu tādu masāžu. Kā arī nepieciešams ikdienā veicināt sīkās motorikas un ritma attīstību. Tā kā nekas nav beidzies, viss turpinās, smags un intensīvs darbs turpināms arī mājās. Patstāvīgi Toms vēl joprojām nestāv, bet pie gultas vai cita atbalsta pieturoties var jau vairākas minūtes nostāvēt, brīvi rāpjas uz/no gultas. Vārdu „mamma” mēs Krievijā, logopēdisko masāžu laikā sadzirdējām, ar logopēda palīdzību, līdz ar to ir ticība, ka kaut kad tomēr Toms arī apzināti spēs to pateikt.
Tamdēļ gribam ikvienam pateikt lielu PALDIES, gan par morālo, gan finansiālo atbalstu, radot mums iespēju aizbraukt uz šo klīniku, bez Jums mums tas vēl būtu sapnis, bet nu mēs jau varam baudīt augļus un smelties spēkus un iedvesmu nākamajam braucienam!
Ainārs un Linda Cauņas