CEĻOJUMI UZ AHHAA CENTRU IGAUNIJĀ UN LĪVU AKVAPARKU

7.jūnija agrā rītā biedrības “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” bērni un viņu vecāki devās tālā braucienā uz Igaunijas pilsētu Tartu. Garais ceļš ekskursijas dalībniekus nenogurdināja, jo ar lielu prieku un enerģiju visi bija gatavi doties izpētīt Baltijas valstu lielāko un modernāko zinātnes centru “AHHAA”.

Laiks, izmēģinot dažādus zinātniskus un tehnoloģiskus brīnumus, pagāja nemanot. Ar sajūsmu gan bērni, gan viņu vecāki devās cauri spoguļu labirintam, nodevās dažādiem eksperimentiem – ļāvās ūdens šļakatām, optiskām ilūzijām un  tehniskiem brīnumiem. Nevienu neatstāja vienaldzīgu iespēja pasēdēt jaunās, modernās elektromašīnās, vai izmēģināt iespēju iejusties kā ugunsdzēsējam moderni aprīkotā automašīnā.

Tika aplūkota šī brīža izstāde par cilvēka organismu, iepazīti interesanti fakti par ķermeņa uzbūvi. Tika aplūkota skaitļu pasaule, gūstot nelielu priekšstatu par dažādām matemātiskām sakarībām. Dabas zālē tika vērotas meža skudras, cāļu šķilšanās un skatītas dažādas zivis. Drosmīgākie apmeklētāji izbrauca ar divriteni pāri trosei, kā arī uzvilka sevi līdz griestiem un izjuta brīvo kritienu.

Nenogurdinātie ekskursanti varēja apmeklēt blakus esošo akvaparku AURA, vai doties iepirkties tuvējos veikalos. Laiks mūs lutināja, tāpēc gandarījums par braucienu bija divtikliels.

14.jūnija rītā, kad laiks aiz loga nemaz nelīdzinājās vasaras saulei un svelmei, biedrība “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” organizēja saviem bērniem un viņu vecākiem braucienu uz Līvu Akvaparku. Lai gan sākumā māca šaubas, vai drūmā un lietainā dienā nebojās noskaņojumu un vēlmi ļauties akvaparka atrakcijām un ūdens procedūrām, bet šaubas bija nevietā.

Jūrmalā ekskursijas dalībniekus lutināja jūnija saulīte un visi ļāvās ūdens priekiem – apmeklēja pirtis, relaksējās burbuļvannās, peldējās baseina viļņos, ļāvās ūdens straumēm un, pats galvenais, bezbailīgi metās dažādu slidkalniņu vilinājumam. Četras stundas ūdens atrakcijās pagāja nemanot un nogurums pēc aktīvajiem piedzīvojumiem bija gan lieliem, gan maziem.

Milzīgu paldies sakām visiem dalībniekiem, kas atrada laiku doties kopīgajā braucienā, kā arī paldies biedrībai “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” par organizētiem braucieniem uz AHHAA centru un Līvu Akvaparku. Zinot to, ka ne visiem pašiem ir iespēja ko organizēt, tad šī bija ļoti laba iespēja izkustēties no mājas.

Liels paldies par ekskursijas organizēšanu biedrībai “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē”, Rēzeknes pilsētas domei par piešķirto transportu,  SIA „CEF Recruitment” par transporta izmaksu segšanu un visiem visiem, kas palīdzēja organizēt šos 2 braucienus, kā arī visiem dalībniekiem, par pozitīvo un draudzīgu noskaņu kopīgajā braucienā.

Logopēde Laura Bērziņa