Vasaras diennakts nometne „Dabas dziednieciskais spēks”

 
 

Jau trešo gadu biedrība „Autisma atbalsta punkts Rēzeknē”, sadarbībā ar rehabilitācijas centru „Rāzna”, pateicoties Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” līdzfinansējumam, Ludzas novada pašvaldības, Līvānu novada pašvaldības, SIA MS-IDI, SIA „Projektēšanas birojs AUSTRUMI”, SIA „Greenterra” SIA „Glass&Wood” un Rimi finansiālajam un materiālajam atbalstam, organizēja vasaras diennakts nometni bērniem ar īpašām vajadzībām. Nometne, kas ilga no 6. Jūnija līdz 17.jūnijam, pulcēja bērnus vecumā no 6 līdz 15 gadiem no dažādām Latvijas pilsētām.

Nometnes galvenais mērķis ir bērnu rehabilitācija, dažādu procedūru apmeklēšana: sālsistaba, burbuļvanna, baseins, ergoterapeita un fizioterapeita nodarbības, masāžas. Ne mazāk svarīga loma nometnē tika vērsta uz radošām aktivitātēm, kurās bērni piedalās ar saviem vecākiem. Kā tradīcija, arī šogad tika apgleznoti T-krekliņi, kas par piemiņu paliek nometnes dalībniekiem. Netradicionāli tika apgleznotas krūzītes, radot bērnos prieku, darbojoties ar nagu lakām, tāpat arī sajūsma par māla darbnīcu, veidojot sev tīkamas un atmiņai paliekošas lietas. Tika gatavotas ziepes – skrubis, kā arī antistresa bumbiņas no miltiem un baloniem. Brīvajā laikā bērni varēja spēlēties, rotaļāties ar sev vismīļākajām rotaļlietām un kopā doties uz parku šūpoties. Tāpat, pateicoties biedrībai „Par stipru ģimeni” un personīgi Guntaram Skudram, bērniem bija iespēja izmēģināt spēkus vizinoties ar kartinga mašīnām un milzīgajām kedām mēģināt trāpīt bumbu vārtos.

Katru pēcpusdienu nometnes dalībniekus priecēja ciemiņu viesošanās. Vislielāko interesi un sajūsmu izpelnījās SIA „Laboratorium Science theater” „Fiziķu – ķīmiķu” vakars, rādot dažādus eksperimentus ar sauso ledu un šķidro slāpekli. Bērnu acis no prieka mirdzēja, skatoties brīnumlietas, kā var citādāk piepūst balonu, nekā ierasts, vai kā rodas dūmu efekti. Bērnu gandarījums bija neizmērojams, kad pēc kopīgas darbošanās, visi varēja mieloties ar pašu gatavotajiem citronu un šokolādes saldējumiem.

Jau otro gadu pie nometnes dalībniekiem viesojās SIA „Deserto” smilšu kino. Bērniem bija iespēja vērot veidoto kino par Latviju, tās dabu, kā arī pašiem izmēģināt roku zīmēšanā. Bērniem visinteresantākais un gaidītākais uzdevums bija savu glezniņu veidošana no krāsainajām smiltīm, noplēšot līmpapīrus un veidojot savus krāsainos attēlus.

Nometnē ciemojās Dabas Izglītības centra (DIC) „Rāzna” pārstāves, kuras, ar lielu un krāsainu koka pužļu palīdzību, iesaistīja bērnus dažādu augu iepazīšanā, atpazīšanā, uzdevumu veikšanā, kā arī piedāvāja ikvienam pagatavot sevis veidotu auga nospiedumu ģipsī.

Rožupes pamatskolas skolotāja Inga Kūkusiliņa ar saviem audžubērniem organizēja mūzikas pēcpusdienu, iesaistot visus bērnus un viņu vecākus kopīgā orķestrī, dodoties rotaļās un priecājoties par daudzveidīgo mūzikas instrumentu klāstu, kuru varēja izmēģināt katrs bērns.

Nometnes laikā tika organizēta ekskursija uz Daugavpils zinātkāres centru „Zilie brīnumi”, kur ikviens bērns varēja atrast sev interesējošas aktivitātes, vērot, klausīties un sajust dažādus brīnumus. Pateicoties Rimi atbalstam, tika organizēti divi pikniki pie Zosnas ezera, cepot desiņas, zefīriņus, barojot zivtiņas un rotaļājoties pie dabas.

Ar īpašu prieku un sajūsmu tika gaidīta ciemos Marika Antonova ar Ludzas teātra bērniem, kuri nometnes dalībniekiem uzstājās kā cirka klauni, žonglējot un rādot trikus. Pēc priekšnesuma ikviens varēja „izmēģināt roku” žonglēšanas mākslā, kā arī rādot savus trikus skatītājiem. Krāšņs un sajūsmas pilns izvērtās vakars, kad pēc kopīgās našķošanās piknikā tika palaisti gaisā katras ģimenes gaismas lukturīši, daloties ar pozitīvi uzkrāto enerģiju un prieku, kas uzlādēja nometnes dalībniekus.

Liels paldies nometnes dalībnieku vecākiem par kopā būšanas prieku un atbalstu. Liels paldies rehabilitācijas centra „Rāzna” kolektīvam, darbiniekiem par palīdzību un sapratni darbojoties ar mūsu bērniem. Mūsu bērni ar prieku apmeklēja visas procedūras, jo vienmēr viņus sagaidīja laipns un smaidīgs personāls.

Paldies logopēdei Laurai Bērziņai par aktīvu bērnu iesaisti nodarbībās, sporta spēlēs, palaga gleznošanā un visāda veida atbalstā bērniem, bērnu vecākiem un nometnes organizatoriem un protams milzīgs paldies nometnes organizatoriem Sandrai un Edgaram (Sandrai par idejām, Edgaram par organizēšanu).

Informācija par biedrību un tās aktivitātēm ir atrodama mājaslapā www.autismsrezekne.lv

Sarmīte Bodža,

Ādama un Aleksandras mamma