AIZRAUJOŠAIS CEĻOJUMS UZ SIGULDU!

Kamēr Rēzeknes pilsētā un tās apkārtnē valdīja lietus, krusa un pērkons, mūsu biedrības ‘’Autisma atbalsta punkts Rēzeknē’’ bērni un viņu vecāki 14. Septembra rītā, neskatoties uz laika apstākļiem, devās ekskursijā uz Siguldas pusi.
Sasēžoties visiem pa vietām, autobuss devās caur Gulbeni uz mūsu pirmo apskates objektu, kas atrodas Siguldas novada Mores pagastā – Mores muzeju ‘’Kalna Kaņēnos’’. Jau tuvojoties muzejam mūsu uzmanību piesaistīja Sarkanās armijas tanks T-34, kas ieņem centrālo vietu muzeja brīvdabas ekspozīcijā. Protams bērnu uzmanību piesaistīja arī motocikli, kurus arī uzskatījām, kā muzeja eksponātus, bet izrādās, ka viesi bija atbraukuši. Šeit varējām apskatīties dažādas Sarkanās armijas kara laiku un pēckara tehnikas vienības, vācu virszemes bunkurus, karavīru virtuves katlu, vienkārši pašūpoties uz šūpolēm vai arī pasēdēt uz soliņiem un klusībā pavērot nelielo dīķīti un tās skaisto apkārtni, kas ir turpat pie muzeja. Paši drosmīgākie meklēja iespēju uzkāpt uz tanka, kā izrādījās tomēr var un tas arī pieprasīja piepūli gan uzkāpjot, gan nokāpjot. Satikām arī pie muzeja pašu vecāko mašīnu ‘’Vilīti’’, pie kura varējām tikai nobildēties. Citās veco laiku mašīnās bērni varēja gan iekāpt, gan arī stūri pagrozīt.
Pašā muzeja pirmajā stāvā ekspozīcijas aptver 2.pasaules kara tēmu. Ko tik mēs tur varējām apskatīt gan ieročus, gan bultas, gan karavīru tērpus un daudz ko citu. Muzeja otrā stāvā bija apkopoti mājsaimniecības un amatniecības priekšmeti, novada amatnieku darinājumu izstādes un īpaši suvenīri, ko varēja iegādāties. Turpat netālu no muzeja atrodas arī safari parks, kur arī redzējām briežus.
Tālāk mēs devāmies uz gaisa trošu ceļu pār Gauju. Tas ir vienīgais šāda veida gaisa trošu ceļš Baltijā. Vagoniņā pavērās iespaidīgas ainavas uz Gaujas ieleju, Turaidas pili, tiltu pār Gauju, Krimuldas muižu un Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi. Kā arī var sastapt lāci koka galotnē! Brauciens vagoniņā patika gan mazajiem, gan lielajiem!
Tālāk devāmies uz Turaidas muzejrezervātu. Teiksim ir gabals ko iet, lai tiktu līdz pašai pilij! Nodrošinājāmies ar bukletiem, kas maz līdzēja un devāmies ceļā uz pili! Pa ceļam apskatījām pirti, baznīcu, zivju audzētavu, Dainu kalnu, ābeļdārzu – kur arī nogaršojām ābolīšus. Nonākšana līdz pilij mums bija īsts pārbaudījums un kā arī sagatavojamies laicīgi, lai varētu uzkāpt pils tornī. Ko arī mēs paveicām ar kopīgiem spēkiem! Skati no torņa uz leju ir tiešām elpu aizraujoši! Sigulda tik tiešām aizrauj!
Mūsu pēdējā apskates vieta bija Gleznotāju jeb Paradīzes kalns. No Gleznotājkalna vērojams skats 12 kilometru attālumā. Pāri ielejai paveras Turaidas pils tornis, lejā, pamatkrasta piekājē, saskatāma seno Kalna Klauku māju vieta.
Lielu un sirsnīgu paldies sakām visiem dalībniekiem – gan maziem, gan lieliem, kas devās kopīgajā braucienā, kā arī sirsnīgs paldies biedrībai “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” dibinātājiem Edgaram un Sandrai par organizēto ekskursiju, kā arī sakām paldies mūsu zinošajam un jaukajam autobusa šoferītim Vasīlijam Puķinskim un mūsu ilggadējam sadarbības partnerim SIA “CEF Recruitment” par finansiālu atbalstu transporta izdevumu segšanai!
Santa, Kristera mamma